Zabraňte oslnění očí barevnými brýlovými čočkami

Barevné brýlové čočky jsou základní možností, jak Vám umožnit perfektní vidění do dálky v případě, kdy potřebujete sluneční brýle z důvodu nadměrné intenzity slunečního záření. Při pobytu u moře nebo v horách, kde je za jasného dne dochází i oslnění a vzniku nepohodlného vidění. Oči nedokáží reagovat na nadbytek světla a dlouhodobé mnouření očí způsobuje očím stres, může docházet k bolestivým křečím víček a vzniku vrásek okolo očí.

Probarvené brýlové čočky sníží intenzitu světla dopadajícího do oka, zvýší se kontrast vnímaného okolí a rapidně vzroste pohoda vidění.

Existuje jedna velká nevýhoda tohoto řešení. Protože jsou brýlové čočky probarvené stálou barvou, není možné je pohodlně a dlouhodobě používat v místnostech. Zde je nízká intenzita osvětlění a tmavé brýle znemožňují kvalitní vidění.

 

JAK JEDNODUŠE VYBRAT vhodné probarvení slunečních brýlových čoček?

Každá sluneční čočka má svoji kategorii slunečního filtru. Vyšší číslo kategorie je více zabarvené a tím určené pro situace s vyšší intenzitou slunečního záření.Kategorie slunečního filtru jsou rozděleny na hodnoty 0, 1, 2, 3, 4.

Kategorie 0 - čiré brýlové čočky

Kategorie 1 - rozjasňující sluneční čočky používané při sportu používají při lyžování, jízdě na kole nebo při běhu. Čočky mají nejčastěji žlutou nebo oranžovou barvu a používají se při těchto sportovních aktivitách v okamžiku, kdy je zamračeno nebo se stmívá.

Kategorie 2 - klasické zabarvení určené pro naše zeměpisné šířky. Jsou používané při nižší intenzitě slunenčího záření.

Kategorie 3 - nejčastěji používaná kategorie slunečních čoček. Jejich předností je dostatečné krytí před ostrým slunečním svitem. Při nižší viditelnosti ovšem omezují viditelnost.

Kategorie 4 - speciální slunenčí brýle určené pro extrémní sluneční intenzity - jak je tomu např. na pouští nebo při vysokohorské turistice.

 

Správně zvolená kategorie slunečního filtru zlepšuje kvalitu Vašeho vidění a zároveň zvyšuje Vaši bezpečnost.

Copyright © 2011 Bonus Optik. Všechna práva vyhrazena.